Pravidelný posluchač, poslední volající

410 hráčů

11,5 hodiny

12 intenzita

Autor: Jeffrey Dieterle

Z originálu: Long Time Listener Last Time Caller

Triggery: Konec světa

O hře

Je to rozhlasová show na konci světa. Inspirovala se slavnými rozhlasovými momenty, při kterých probíhající krize pomohla moderátorům překročit zábrany a pomoci svému publiku na osobní úrovni. Jak hra pokračuje, moderátor postupně opouští formality vysílání, až nechá úplně všechny za sebou a zůstanou jen dva lidé, kteří spolu mluví, zatímco svět je poslouchá. Hra má mít meditativní prožitek, poslouchání je stejně důležité jako hraní samotné.

Hra je pokaždé jiná. Hráči společně vybírají povahu katastrofy, která vedla ke konci světa. Spolu také vybírají rozhlasovou stanici a konkrétní typ pořadu, který na ní běží. Uvaděč převezme roli moderátora. Jednotliví hráči volají do vysílání pokaždé jako noví posluchači. A společně tak vytvářejí příběh.

Pouze audio.

Lze hrát online nebo naživo.

Zajímavosti

„Vždy jsem miloval rádiová vysílání a parasociální vztah, který vzniká mezi DJ a námi, ať v dobrém či ve zlém. Vyhledávám rádia, která ve mně takové pocity vzbuzují . Ale většina z nich je v základu jen korporátní pozlátko. Jako by komerční rádio bylo otrávenou půdou, která není schopná zplodit něco opravdového. Tak hledám dobré vysílání a čas od času je možné zažít ty surové okamžiky opravdového lidství navzdory formátu, skutečně pravdivé momenty, které jsou ale stále svou podstatou vystoupení. Připomínám třeba Scotta Muniho z WNEW, který domlouval bankovnímu lupiči, což později povrchně inspirovalo Psí odpoledne. Většinou to nejsou chvíle, které byste si přáli zažít. Opravdu si vážím The Best Show od Toma Scharplinga, jedna z jeho nejlepších vystoupení jsou ta, kde upustí od přetvářky a chová se jako zvukařská deska ve své nejčistší podobě. Důvody jsou různé, ale například jeho show 11. září a nebo show, kdy to vzdá a začne zpívat společně s přeskakující deskou Eltona Johna, jsou obě velice působivé.

Myslím, že hra odvádí dobrou práci a zachycuje takové momenty. Nabízí odstup, který rádio vyžaduje, ale zároveň směřuje k nejvzácnějším a nejpůsobivějším chvílím tohoto média.

Nevím, co k tomu víc dodat, dovedl bych mluvit o rádiu celý den.“

– Jeffrey Dieterle

 

Hra vyhrála Golden Cobra Challenge – Judges‘ Choice Award 2017 (cena poroty).

Chcete si zahrát?

Sháníte spoluhráče, informace o nových hrách a nebo si chcete jen popovídat? Máme tu Facebookovou skupinu přímo pro vás!

Chcete nám pomoct?

Volně dostupné překlady e-larpů vznikly díky štědrosti jejich tvůrců a práci mnoha dobrovolníků. Chcete se k nám připojit? Najdete nás na Discordu!