Po tmě

48 hráčů

(23 hráči)

1,53 hodiny

45 intenzita

Autor: Mo Holkar

Z originálu: After Dark

Triggery: Konec světa, pandemie, smrt

O hře

Po tmě se odehrává v současnosti trochu odlišné od té naší. Lidstvo bylo zdevastováno šedým morem, hrozbou, která se valí na lidi, jako kdyby je cíleně vyhledávala a která zháší životy jeden za druhým. Ti, kteří přežili, se zabarikádovali o samotě, ale je jim jasné, že moc času jim nezbývá. Šedý mor zanechává své oběti bez života, ale také bez zjevných známek zranění. Postupuje tak rychle a strašlivě, že se nepodařilo zjistit, o co jde. Je to jed, nějaká bakterie nebo něco jiného? Existují divoké spekulace o jeho zdroji/příčině, ale nic prověřeného. Lidé (postavy – hráči vědí, že to není pravda) se domnívají, že šedý mor přitahuje hluk a světlo. Jednotlivci zůstávají oddělení a uzavření, propojení pozůstatky internetu. Vědí ale, že je téměř jistě čeká zkáza – šedý mor je jednoho po druhém vyčenichá a dostane. Mezitím chatují online, vzpomínají na lepší časy a říkají věci, které si přáli říct už dávno.

Jeden z hráčů se ujme role moderátora, ale může zároveň hrát jednu z postav. Je k dispozici několik scénářů, scénář Jeden na jednoho upravuje hru i pro menší počet hráčů (2–3).

Hra je napsána pro hraní online.

Zajímavosti
„Možná by ostatní zajímalo, že jsem začal navrhovat hru hned při prvním lockdownu. Myslím, že první betatest byl v průběhu března 2020. Chtěl jsem rychle reflektovat naši novou realitu a dát lidem šanci zamyslet se, jaké by bylo takhle žít – izolovaně a v úzkostech – a zamyslet se, co by sami chtěli říct svým blízkým. Překvapilo mě, jak je hra populární, ačkoli možná právě přehnaná beznaděj zápletky se stala vítaným rozptýlením od hrozivé reality. (A musím přiznat, že mě překvapuje, že lidé tuhle hru hrají ještě rok a půl poté…)“
– Mo Holkar

Chcete si zahrát?

Sháníte spoluhráče, informace o nových hrách a nebo si chcete jen popovídat? Máme tu Facebookovou skupinu přímo pro vás!

Chcete nám pomoct?

Volně dostupné překlady e-larpů vznikly díky štědrosti jejich tvůrců a práci mnoha dobrovolníků. Chcete se k nám připojit? Najdete nás na Discordu!